Натуральний ладан (різновиди)
Коли говоримо про натуральний ладан (або ж «ліван», або ж «чистий ладан»), то йдеться про смоли таких дерев: 1.Воswellіа (в основному Воswellіа carteri); 2. Cedrus libani; 3. Commiphora myrrha та 4 Styrax benzoin і Styrax tonkinensis. Відповідно до того, смолу яких дерев використовуємо, натуральний ладан має такі види:


Кедр ливанський (Cedrus libani) ‑ хвойна рослина сімейства Соснові (Pіnасеае). Природна популяція практично винищена з часів спустошення Палестини. На сьогодні плантацїї справжнього ліванського кедра збереглися в Сирії і в Лівані (у цій країні підсікання стовбурів для видобування смоли заборонене). Ліванський кедр — один із символів Лівану. Він зображений на прапорі та гербі цієї країни. Однак і в Лівані популяція цих дерев — на межі зникнення.
У сучасному Лівані залишилося близько 400 дерев кедра — невеличкий гайок площею 2 га.
Смола ліванського кедра належить до одних з найдавніших натуральних пахощів, що використовується як компонент у виробництві деяких сортів ладану.


Подрібнена в порошок смола олібанум, додана в мазі і креми, використовується при маститах, фурункульозі, запаленнях і нагноєннях. Входить до складу ранозагоювальних пластирів, до складу масок і скрабів. Застосовується також при миловарінні.


Застосовується також при миловарінні. Вважається, що аромат спалюваної на вугіллі мирри має заспокійливу дію, нормалізує серцевий ритм.
Смоли Ліванського кедра, Олібанум та Мирро є одними з найдавніших пахощів для кадіння.


смола стіраксового дерева видів Styrax benzoin і Styrax tonkinensis (вищий ґатунок цієї смоли, найбільш цінна смола з усіх видів бензойних смол). Дерева Styrax benzoin і Styrax tonkinensis ростуть в Таїланді, Лаосі, Камбоджі, Китаї і В'єтнамі, о. Ява, о. Суматра. Неоднорідні за своєю структурою, гранули цієї смоли, до складу яких входять навіть шматки кори дерева, мають коричнево-сіре, інші види – жовтувато-світло-коричневе забарвлення із вкрапленням білих зерен. Завдяки ванілі та ефірному маслу, які входять до складу цієї смоли, вона має тонкий та приємний солодкувато-ванільний аромат. При кадінні виділяє терпкий ароматний білий дим. Для цієї смоли (особливо дерева виду Styrax benzoin) використовують ще назви стіракс, стакті, смирна. Окрім кадіння, цю смолу (зокрема дерева виду Styrax tonkinensis) широко використовують в парфумерії, косметичній промисловості тощо.
Ця смола здавна використовується в медицині.Зокрема вона має заспокійливу, антисептичну, бальзамічну (консервуючу, протигнилісну), дезинфікуючу, дезодоруючу, муколітичну (полегшує відходження мокроти), ранозагоювальну (епітелізуючу) дії.

У продажу також є інший вид бензойної смоли – великими шматками, що попередньо уже пройшла спеціальну обробку (очищення та переплавлення). Це однорідна маса сірого або ж червонуватого кольорів із вкрапленням білих частинок, що має більш терпкий аромат, схожий на аромат перуанського бальзаму. Саме її найчастіше використовують для кадіння під назвою смирна.