Чи є ладан безпечним для здоров'я?

Дим ладану містить речовини, які відганяють страх, зʼясувала група вчених з Ізраїлю та США. Автори дослідження - біологи з американського університету Джона Гопкінса та Єрусалимського університету- що ладан який горить (смола ладанного дерева), активує іонні канали в клітинах мозкуй знижує рівень тривоги.
«Незважаючи на інформацію, яка міститься в давніх текстах, вплив складових ладанного дерева на психіку не досліджували. В експерементах на мишах ми встановили, що ацетат інценсола, компонент смоли ладанного дерева, знижує рівень занепокоєння та впливає на поведінку як антидеприсант», - каже Рафаель Мечоулем, один із співавторів роботи.Учені встановили, що речовина впливає на ділянки мозку, які повʼязані з емоціями.
Дуже важливо, щоб при виготовленні ладану для кадіння в храмах використовували якісні складники (іноді кадити можуть і чистим ладаном, тобто смолою кедра ливанського, оскільки він має приємний, хоч менш стійкий аромат). Тоді таке кадіння є безпечним. Хоча слід пам᾿ятати, що обкурювання великою кількість ладану, йдеться уже про зловживання цією речовиною, може діяти подібно до галюциногенів.
Ринок ладану на сьогодні переповнений різними видами, ароматами, сортами. Багато виробників. Та справді якісного продукту не так уже й багато. Часто, аби здешевити продукцію, використовують смолу ялини, сосни, такий ладан залишає кіптяву, додають неякісні ароматизатори, які дають вкрай сильний та різкий аромат, який справді є неприємним та негативно впливає на самопочуття людей.
Тому важливо належно вивчити ринок ладану, щоб обрати якісний продукт, пам᾿ятаючи насамперед, що він використовується для служби Богу, у Літургії, під час якої відбувається безпосередня зустріч людини з Творцем, а також, що важливо, дбаючи про самопочуття та здоров᾿я людей, які беруть участь в богослужінні.